Porsche Ühinedes täiusliku lainega.

Ühinedes täiusliku lainega.

Connect
Lugemisaeg: 5 min
05.01.2019

Ken Hake. Ta on näinud ookeani kogu maailmas. Sellest hoolimata peab Ken Hake võimalikuks, et naaseb sinna, kust kõik alguse sai, kus on väiksemad lained: Sylti saarele. Mõnikord tuleb kodutee leidmiseks palju kohti läbi käia. Seekord teeme seda rakenduse My Porsche App abiga. Kutsusime ta oma armastatud 911-st üheks päevaks eemale ja pakkisime surfilauad Porsche Cayenne Turbosse.

First Mile. Hake isa ajab parasjagu oma Porsche 911 garaažist välja, kui Ken sel hommikupoolikul mõnele oma 25 surfilauast järele tuleb ja need Cayenne'i pakkida kavatseb. See ei ole päris tavaline Porsche 911, vaid üks ligikaudu 200-st erieksemplarist 964 Turbo 3.3, mis valmistati tavapärasest võimsamad.

Ken ise nimetab end sündinud saarepoisiks, kuid nüüd viime mehe talle kuuluvast Porsche 911 Carrera 3.2-st järgmiseks 24 tunniks eemale. Cayenne ja üks ülesanne ootavad: meie eesmärk on katsetada rakenduse My Porsche App funktsioone. Ken on end kohtumiseks ette valmistanud ja juba rakendusega Porsche Connect tänase marsruudi paika pannud. Vahesihtkoht on surfarile kohaselt ideaalne laine.

„Mind üllatas, kui sujuvalt toimub üleminek nutitelefonist sõiduki Connect-süsteemile ja kui lihtsalt see mind sihtkohta juhatab.“

„Kui ma väike olin, navigeeris mu isa veel paberkaartide abiga. Õnneks on need ajad möödas. Minu meelest on suurepärane, et ma saan diivanil istudes nutitelefoni kaudu uut marsruuti planeerida. Saan seejärel lihtsalt autosse istuda ja teele asuda,“ jutustab 39-aastane mees, heites pilgu oma nutitelefoni ekraanile.

First Mile / Last Mile Navigation on Porsche rakendusepõhine teenus, mis tagab sujuva navigeerimise autoni, autos ja pärast parkimist viimastel meetritelgi enne sihtkohta jõudmist. „Rakendus on fantastiliselt hästi integreeritud. Mind üllatas, kui sujuvalt toimub üleminek nutitelefonist sõiduki Connect-süsteemile ja kui lihtsalt see mind sihtkohta juhatab.“ lausub Ken, kes täna usaldab uute surfikohtade otsingu rakenduse My Porsche App kätesse. Nutitelefoni laiendatud navigeerimine ei saada Keni mitte ainult viimase miilini, vaid päris viimase meetrini välja. Üksnes vetteminek jääb enda teha.

„Mulle on see kaubamärk südamelähedane – just Porsche kirg, mitte Porsche kui staatuse sümbol.“

Saksamaa surfikogukond sai pea 70 aasta eest alguse Sylti saarel, Ken oli vaevu kõndima õppinud, kui ta juba ka rulatamise ja surfamise selgeks sai. Hiljem sai temast Saksamaa meister surfamises ja riigi koondise liige, 18-aastaselt kolis ta San Diegosse USAs. Seal õppis ta majandust ja turundust ning töötas õpingute kõrvalt rulapoes. Talle tehti tööpakkumine, millest ei saanud keelduda, ning ta kolis 2010. aastal oma juurtele lähemale – Hamburgi, kus ta elab oma naise ja tütrega. Praegu on tal oma kaubamärk Marine Machine ja ta töötab agendina moevaldkonnas.

Peale surfamise ja rulatamise panevad tema südame kiiremini põksuma ka õhkjahutusega Porsched. Seetõttu korraldas ta 2018. aasta augustis koos oma sõbra Angelo Schmittiga Sylti saarel esimese festivali Petro-Surf. „Kõikjal maailmas on lahedaid mootorratta- ja surfifestivale, kuid õhkjahutusega Porschede ja surfarite festivali pole kuskil mujal. Porschel on palju tulihingelisi fänne, kes armastavad õhkjahutusega mudeleid. Oli aeg korraldada spetsiaalne kokkutulek,“ selgitab Ken. „Minu 911 tähendab minu jaoks vabadust, mulle tõesti meeldib temaga sõita. Ta on mul nagu mehaaniline vend.“ Petro-Surf on tuletatud ingliskeelsetest sõnadest petrol, retro ja surf, mis tähendab Keni jaoks kahe südamelähedase teema ühendamist, elustiili väljendust. Ken peab juba ammu plaani korraldada teine Petro-Surfi festival 2019. aasta juulis.

Siin kirjeldatud pakkumine põhineb mudeliaasta 2019 Cayenne Turbol ja hõlmab Saksamaal saadaolevaid teenuseid.