Porsche - Ummikuteta Berliin.
Ummikuteta Berliin.

Ummikuteta Berliin.

Alina Knott
Talle meeldib jõu, kiiruse ja ilu kooslus. Ühegi teise auto puhul ei ole need omadused nii kontsentreeritud nagu Porschel, arvab kunstnik Alina Knott. Võtsime ta Porsche 718 Boxster GTS-iga Dianasee ateljee juures peale ja lasime tal meile Berliini näidata läbi tema silmade. Ilma pealinnaummikuteta – tänu reaalajas liiklusteabega navigeerimisele.
Porsche - Ummikuteta Berliin.
[+]

Start ateljees
Alina Knott armastab värve ja dünaamilisust – nii loob ta kunsti ning sama imetleb Porsche juures.

Ta hoiab vasakus käes värvipaletti, suur punane laik ilutseb kuivanud tumesinisel. Täna teeb ta viimased pintslitõmbed maalile, mis kujutab punast Porsche 911 sinisel taustal. „Ma töötan paralleelselt mitme maali kallal, sest õlivärvi kihid kuivavad väga aeglaselt,“ selgitab üleni valgesse riietunud Alina Knott.

Tema 14-aastane chihuahua Dauphine ei lahku perenaise kõrvalt hetkekski. „Mul on oma ideede täideviimiseks vaja korda ja rahu. Kui ma maalin, ei kuule ega näe ma midagi muud. Oleksin otsekui teises dimensioonis. Lõuendi ees seistes kaotan ajataju,“ seletab 44-aastane naine ja viimistleb 911 B-piilarit. Lõuendile jääb täpse tõmbega mahlakas punane joon, kunstnik lisab pisut musta värvi – talle on olulised valguse peegeldumine ja varjude mäng. Ta hoiab hinge kinni ja maalib ühe pintslitõmbega ukse serva. Seejärel astub ta paar sammu tagasi – kolm, võib-olla neli meetrit. Ja naeratab.

Digitaalse toega sõidu alustamine

Ta läheb terrassile ja silmitseb pilti läbi hiigelsuure akna. Kiire rahulolev pilk teises suunas, Knott hingab sügavalt, vaatab Dianaseele, mille veepind on tasane – kunstnik ja järv tegutseksid otsekui samas rütmis. Ta haarab eaka koerakese sülle ja lahkub ateljeest, tema päevakava on täna väga tihe. Esmalt saab ta Kurfürstendammil Porsche Design Store'is kokku ühe sõbraga, kes end pelgalt Oleks palub kutsuda. Ole auto on Porsche 911, mudel 930 Turbo. Ta on Knotti maalitud pildi oma uunikumist ettevõtte ruumidesse välja pannud. Seejärel on kunstnikul kohtumine hotelli Waldorf Astoria üldjuhataja Gregor Andréewitchiga, kellega nad arutavad mõne kunstiteose väljapanekut alates maikuust. Õhtul ootab ees riigiooperi külastamine koos abikaasa Jensiga, kuid kõik siiski järjekorras. Alustuseks tuleb autosse istuda ja Porsche digitaalset maailma tundma õppida.

„Ma oskan oma sõprade juurde sõita (...), aga keskpäeval on liiklus väga tihe, nii et mul on hea meel, kui mul õnnestub reaalajas liiklusteabe abil võimalikke ummikuid vältida.“

Knotti isiklik auto on Porsche 911 Carrera 4 GTS, millega ta meelsasti peale pealinna tänavate ka võidusõiduradadel sõidab. Boxsteriga ei ole ta varem sõitnud, seetõttu on Porsche Drive talle selle ette valmistanud, et kunstnik saaks katsetada mõnda rakenduse Porsche Connect funktsiooni. Rakenduse Porsche Connect abil saadab ta oma kalendrikirjed ja sõidusihtkohad autosse Porsche 718 Boxster GTS. „Ma oskan oma sõprade juurde Porsche Designi ja Waldorf Astoriasse sõita, aga keskpäeval on liiklus väga tihe, nii et mul on hea meel, kui mul õnnestub reaalajas liiklusteabe abil võimalikke ummikuid vältida,“ räägib Ukraina päritolu kunstnik. Ta puudutab puuteekraani ja otsib võrgust restorani, mis jääks Porsche Design Store'i ja Waldorf Astoria vahele. Tal ei ole küll täna lõunaeineks aega, kuid ta soovib uusi kohti avastada, teadmisi omandada ja rakenduse Porsche Connect funktsioone tundma õppida. Mõne minuti pärast istub Knott 718 Boxster GTS-is ja seob rakenduse Porsche Connect rotsteri PCM-iga.

Porsche kui elustiil

„Minu jaoks on Porsche sportautod Saksamaa kultuuriväärtus, midagi täiesti erilist. Need kannavad endas elustiili, mida ei saa omistada ühelegi teisele kaubamärgile,“ jutustab ta, parkides 718 Boxster GTS-i Porsche Design Store'i ette Kurfürstendammil. Tänu rakenduse Porsche Connect reaalajas liiklusteabele kestis sõit ainult 11 minutit. Jääme veel autosse ja räägime paar minutit.

Kindla käepigistuse ja sümpaatse naeratusega Ole võtab ta käevangu. Tema näost on selgelt näha, et kunstiteos meeldib talle. Lühike vestlus, kiire pilk kellale, uus kallistus ja juba istubki kunstnik taas 718 Boxster GTS-i roolis. Waldorf Astoria üldjuht juba ootab – kunstinäitus on kavas, tal on hea meel pilte oma hotellis esitleda. „Mulle meeldib tema joonte karismaatilisus väga,“ ütleb Andréewitch. Knott naeratab ja vaatab taas kella, enne kui sügavalt hingab, istub ning juhataja ja müügijuhi Valeriya Fridmaniga näituse üksikasjad läbi räägib. Näitus on planeeritud, kell on 17.00 ja tal on veel kolm tundi aega, enne kui ta oma abikaasaga riigiooperisse läheb. Seni tahab ta Porschega sõita. Mootori häält kuulda. Sõiduki täiuslikkust nautida. End autol kanda lasta. Ummikuid vältida. Sügavalt hingata.

Siin kirjeldatud pakkumine põhineb mudeliaasta 2017 sõidukil 718 Boxster GTS ja hõlmab Saksamaal saadaolevaid teenuseid.