Porsche Reaalajas Berliin.

Reaalajas Berliin.

Connect
Lugemisaeg: 5 min
03.01.2019

Alina Knott. Talle meeldib jõu, kiiruse ja ilu kooslus. Ühegi teise auto puhul ei ole need omadused nii kontsentreeritud nagu Porschel, arvab kunstnik Alina Knott. Võtsime ta Porsche 718 Boxster GTS-iga Dianasee ateljee juures peale ja lasime tal meile Berliini näidata läbi tema silmade. Ilma pealinnaummikuteta – tänu reaalajas liiklusteabega navigeerimisele.

Ta hoiab vasakus käes värvipaletti, suur punane laik ilutseb kuivanud tumesinisel. Täna teeb ta viimased pintslitõmbed maalile, mis kujutab punast Porsche 911 sinisel taustal. „Ma töötan paralleelselt mitme maali kallal, sest õlivärvi kihid kuivavad väga aeglaselt,“ selgitab üleni valgesse riietunud Alina Knott.

Tema 14-aastane chihuahua Dauphine ei lahku perenaise kõrvalt hetkekski. „Mul on oma ideede täideviimiseks vaja korda ja rahu. Kui ma maalin, ei kuule ega näe ma midagi muud. Oleksin otsekui teises dimensioonis. Lõuendi ees seistes kaotan ajataju,“ seletab 44-aastane naine ja viimistleb 911 B-piilarit. Lõuendile jääb täpse tõmbega mahlakas punane joon, kunstnik lisab pisut musta värvi – talle on olulised valguse peegeldumine ja varjude mäng. Ta hoiab hinge kinni ja maalib ühe pintslitõmbega ukse serva. Seejärel astub ta paar sammu tagasi – kolm, võib-olla neli meetrit. Ja naeratab.

„Ma oskan oma sõprade juurde sõita (...), aga keskpäeval on liiklus väga tihe, nii et mul on hea meel, kui mul õnnestub reaalajas liiklusteabe abil võimalikke ummikuid vältida.“

Digitaalse toega sõidu alustamine. Ta läheb terrassile ja silmitseb pilti läbi hiigelsuure akna. Kiire rahulolev pilk teises suunas, Knott hingab sügavalt, vaatab Dianaseele, mille veepind on tasane – kunstnik ja järv tegutseksid otsekui samas rütmis. Ta haarab eaka koerakese sülle ja lahkub ateljeest, tema päevakava on täna väga tihe. Esmalt saab ta Kurfürstendammil Porsche Design Store'is kokku ühe sõbraga, kes end pelgalt Oleks palub kutsuda. Ole auto on Porsche 911, mudel 930 Turbo. Ta on Knotti maalitud pildi oma uunikumist ettevõtte ruumidesse välja pannud. Seejärel on kunstnikul kohtumine hotelli Waldorf Astoria üldjuhataja Gregor Andréewitchiga, kellega nad arutavad mõne kunstiteose väljapanekut alates maikuust. Õhtul ootab ees riigiooperi külastamine koos abikaasa Jensiga, kuid kõik siiski järjekorras. Alustuseks tuleb autosse istuda ja Porsche digitaalset maailma tundma õppida.

Porsche kui elustiil. Knotti isiklik auto on Porsche 911 Carrera 4 GTS, millega ta meelsasti peale pealinna tänavate ka võidusõiduradadel sõidab. Boxsteriga ei ole ta varem sõitnud, seetõttu on Porsche Drive talle selle ette valmistanud, et kunstnik saaks katsetada mõnda rakenduse Porsche Connect funktsiooni. Rakenduse My Porsche App abil saadab ta oma kalendrikirjed ja sõidusihtkohad autosse Porsche 718 Boxster GTS. „Ma oskan oma sõprade juurde Porsche Designi ja Waldorf Astoriasse sõita, aga keskpäeval on liiklus väga tihe, nii et mul on hea meel, kui mul õnnestub reaalajas liiklusteabe abil võimalikke ummikuid vältida,“ räägib Ukraina päritolu kunstnik. Ta puudutab puuteekraani ja otsib võrgust restorani, mis jääks Porsche Design Store'i ja Waldorf Astoria vahele. Tal ei ole küll täna lõunaeineks aega, kuid ta soovib uusi kohti avastada, teadmisi omandada ja rakenduse My Porsche App funktsioone tundma õppida. Mõne minuti pärast istub Knott 718 Boxster GTS-is ja seob rakenduse My Porsche App rotsteri PCM-iga.

Siin kirjeldatud pakkumine põhineb mudeliaasta 2017 sõidukil 718 Boxster GTS ja hõlmab Saksamaal saadaolevaid teenuseid.