Porsche Lihtsuse elegants.

Lihtsuse elegants.

Connect
Lugemisaeg: 3 min
06.01.2019

Stefan Bräutigam on loomult rahulik ja pingevaba. Kuid vaadates tema disainitud töid ja mitmeid rahvusvahelisi auhindu, võib aimata, et tema rahumeelsuse taga peitub kirg kiiruse vastu. Me tahame rohkem teada saada ja külastame disainerit tema kodus Hamburgis ning laseme tal proovida uut mudelit Porsche 992 Carrera S ja Connecti teenuseid.

Visuaalne inspiratsioon. Stefan Bräutigam korrastab kollaaži jaoks valitud pilte, et tutvustada oma ideid disainimeeskonnale.

Porsche on mind vaimustanud juba lapsest saati.“

Kohtume Stefan Bräutigamiga pärast lõunat, et juua kohvi tema lemmikkohvikus. Ta kutsus meid külla oma disainiagentuuri – punastest tellistest hoonesse Hamburg-Ottensenis, mis ühendab jõulise, hansaliku industriaalsarmi kaasaegse interjööriga. Olles üks ettevõtte Bräutigam & Rotermund asutajatest ja omanikest, on ta siin järjepidevalt tegutsedes muutnud oma kire ka elukutseks. Tema missioon: kaubamärkide parem äratuntavus selge joonega disaini kaudu. Kaks aastat pärast asutamist valis mainekas Saksamaa Art Directors Club nad 2014. aasta parimaks uustulnukaks agentuuride seas. Üks praegustest projektidest on uus üldkujundus Euroopa suurima klubifestivali Hamburger Reeperbahnfestival jaoks.

Mis teda inspireerib? Täiuslikult teedel püsivad sportautod Zuffenhausenist. Eelkõige paneb tal südame põksuma tema musta värvi 964 C2 aastast 1992 – mehe lapsepõlve tõeline unistuste auto. Ka täna ei püüagi ta varjata ootusärevust, mis valdab teda enne sõitu uue 992 Carrera S-iga, mis peidab endas Porsche Connecti. Näeme päikest tõusmas Hamburgi taevasse ja teame: nüüd on aeg autosse istuda. Rakendus Connect on äsja mehe nutitelefoni installitud ja ootab juba sportautoga ühendamist.

Stress välja, inspiratsioon sisse. Stefan Bräutigam paneb päikeseprillid ette ja istub autosse. Sõit Hamburgi tänavatel võib alata. Enne sõidu algust ühendab ta telefonis oleva rakenduse Connect oma sõidukiga ja edastab sihtkoha oma kalendrist otse PCM-i. Kasutajaliides on digitaalses maailmas kogenud disaineri jaoks kiire ja vaistlik. Ta muigab rahulolevalt: kiire pilk ilmateatele – loomulikult otse auto PCM-is. Halb ilm käib Hamburgiga kokku. Kuid täna meil veab – päike lausa lõõskab.

Sõidu ajal on tunda – see on tema linn. Pea iga tänavanurgaga seostub tal mõni lugu või mälestus. Peod, näitused, kontserdid – kuid ka rahulikud hetked Elbe-äärsetes parkides ja sadamapiirkonna lõpututes avarustes. Vaimustunult juhib ta tähelepanu uuele hoonele, mida ta varem ei olnud märganud. Ta elab Hamburgis koos oma perega ja on osa kohalikust kogukonnast. Sõidab sageli Porsche üritustele ja kohtub nii silmast silma kui ka digitaalselt teiste entusiastidega, eriti aga #heckcrew'ga. Seda, et hea autodisain on nii tema kirg kui ka elu, näitavad postitused mehe Instagrami kontol, kus sportautod on oskuslikult kaadrisse seatud. Märkame veel üht annet – tal on suurepärane kurvitunnetus ja ta teab täpselt, millal saab rahulikult kulgeda ja millal elegantselt kiirendada.

Tänu oma tööle disainerina olen ma uuendusele avatud ja Porsche Connecti teenuste proovimine huvitas mind väga

Pargime 911 ühte tema lemmikkohta Hamburgi Oberhafenis, et teha mälestuseks üks foto. Seejuures selgitab ta meile tänavakunstnike erinevaid stiile, mida võib näha Elbe-äärsete vanade tööstushoonete fassaadidel. Seejärel läheme tagasi agentuuri. Muljetame veel pisut päeva jooksul tehtust. Tema hinnangul on Porschel Connecti teenustega digitaliseerimine täiuslikult korda läinud ja seeläbi tema elu kergendanud: vähem stressi ummikutega, täiuslik ülevaade sõiduki energiakulust ja olekust – ning alati juurdepääs tema arvukate muusika-esitusloendite parimatele lugudele. Eriti just oma töös armastab Stefan Bräutigam uuenduslikke vahendeid, mis kergendavad argipäeva – ja siia sobib uus 992 Carrera S koos Connecti teenustega täiuslikult. Kui ta on auto taas agentuuri parkimisplatsile otse oma klassiku kõrvale parkinud, tuleb ta välja ja tema pilk rändab ühelt mudelilt teisele – nende vahele jääb oma kolm aastakümmet autonduse ajalugu. Hea, et ta ei pea praegu nende vahel valima.

Porsche DNA areng on tõesti tuntav. Väga põnev, kuidas digitaliseerimine on siia jõudnud. Rakendused integreeruvad argipäeva ja muudavad elu tõepoolest lihtsamaks.“

„„Hamburgis on mõnus elada. Ma tunnen end siin väga hästi, kuna siin on nii palju vastuolusid ja samas kõik harmoneerub omavahel. See inspireerib mind.“