Porsche Berlin w czasie rzeczywistym.

Berlin w czasie rzeczywistym.

Connect
Czas czytania: 5 min
03.01.2019

Alina Knott. Artystka Alina Knott lubi połączenie mocy, szybkości i estetyki. Jak twierdzi, żadne inne auto nie jednoczy w sobie tych cech w takim nasileniu jak Porsche. Pojechaliśmy po nią Porsche 718 Boxster GTS – do jej analogowego atelier nad jeziorem Dianasee, żeby pokazała nam „swój” Berlin. Omijając miejskie korki – dzięki nawigacji z informacjami o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym.

W lewej dłoni trzyma paletę z farbami. Duży kleks czerwieni się na zaschniętym granacie. Dziś wykańcza obraz przedstawiający czerwone Porsche 911 na niebieskim tle. „Zawsze maluję kilka prac jednocześnie, bo poszczególne warstwy farby olejnej bardzo długo wysychają” – wyjaśnia Alina, ubrana cała na biało.

Nie odstępuje jej 14-letnia suczka chihuahua Dauphine. „Moje wizje wymagają spokoju i dyscypliny. Gdy maluję, nie mogę słyszeć żadnych dźwięków ani o niczym myśleć. Jakbym była w innym wymiarze. Gdy stoję przed sztalugą, tracę poczucie czasu” – wyjaśnia 44-latka, malując słupek B „jedenastki”. Powstaje precyzyjna linia o głębokim czerwonym kolorze. Artystka dodaje nieco czerni – światłocień to istotny aspekt jej prac. Nasza bohaterka wstrzymuje oddech i jednym pociągnięciem maluje krawędź drzwi. Potem odchodzi w tył kilka kroków, na trzy, może cztery metry. Uśmiecha się.

„Znam drogę do swoich znajomych (…), ale około południa dużo się dzieje na ulicach. Dlatego cieszę się, że mogę otrzymywać informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i omijać ewentualne korki”.

Cyfrowe wsparcie podczas jazdy. Alina wychodzi na taras i ogląda obraz przez wielkie okno. Krótkie i pełne zadowolenia spojrzenie w innym kierunku. Bierze głęboki oddech, zerka na jezioro Dianasee, którego powierzchnia jest tak spokojna, jakby miała potwierdzać, że praca jest skończona. Artystka zabiera suczkę i wychodzi z atelier – ma na dziś wyjątkowo rozliczne plany. Najpierw spotyka się z przyjacielem, który przedstawia się jako Ole, w sklepie Porsche Design przy berlińskim Kurfürstendamm. Ole jeździ Porsche 911, modelem 930 Turbo. Obraz Aliny przedstawiający jego oldtimera wyeksponował w biurze. Następnie malarka jest umówiona z Gregorem Andréewitchem, dyrektorem generalnym hotelu Waldorf Astoria, gdzie od maja prezentowane będą niektóre jej dzieła. Wieczorem natomiast wybiera się z mężem Jensem do opery – ale po kolei. Na razie wsiada do Porsche, aby odkryć jego cyfrowy świat.

Porsche jako styl życia. Prywatnie Alina jeździ zwykle Porsche 911 Carrera 4 GTS – i to nie tylko po mieście, lecz także na torze wyścigowym. Boxstera jeszcze nigdy nie prowadziła, dlatego w ramach usługi Porsche Drive przygotowano dla niej ten model, by mogła przetestować funkcje systemu Porsche Connect. Za pośrednictwem My Porsche App przesyła do Porsche 718 Boxster GTS swoje wpisy w kalendarzu oraz cele podróży. „Znam drogę do swoich znajomych (…), ale około południa dużo się dzieje na ulicach. Dlatego cieszę się, że mogę otrzymywać informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i omijać ewentualne korki” – opowiada artystka, z pochodzenia Ukrainka. Dotyka ekranu i wyszukuje w internecie restauracje na trasie pomiędzy sklepem Porsche Design a hotelem Waldorf Astoria. Tak naprawdę nie ma dziś czasu na obiad. Chodzi jej raczej o odkrywanie nowych miejsc, chłonięcie wiedzy i poznawanie funkcji My Porsche App. Kilka minut później siedzi w Porsche 718 Boxster GTS i paruje system Porsche Connect z PCM roadstera.

Opisana tutaj oferta odnosi się do modelu 718 Boxster GTS z roku 2017 i wskazuje na dostępność usługi w Niemczech.