Porsche 356 C

In 09/1963 verving de 356 C de 356 B. Het aantal motoren werd verminderd tot drie en de bestaande versie met 60 pk was niet meer leverbaar. In plaats hiervan werd de 75 pk motor van de B 1600 Super de instapmotor. De topmotor in de 356 C 2000 GS Carrera leverde een vermogen van 130 pk.

Visueel was er weinig verschil tussen de C serie en de B serie. Opvallend waren de gemodificeerde velgen met vlakkere naafdoppen zonder Porsche embleem. Het nieuwe naafdopdesign was het resultaat van het feit dat alle 356 modellen nu standaard waren voorzien van schijfremmen. Het B model had ook een ronde buitenspiegel.

De laatste Porsche 356 C werd geleverd in mei 1966.

Alle generaties van de 356 waren ook leverbaar in een open versie (Cabriolet, Speedster of Roadster).

Bijzonder sportieve versies kregen vanaf het type 365 A de extra aanduiding 'Carrera' en werden aangedreven door een Fuhrmann-motor.

Deze motor, genaamd naar ontwerper Ernst Fuhrmann, was herkenbaar aan de vier bovenliggende nokkenassen, die door verticaal geplaatste aandrijfassen werden aangedreven. De motor had ook een dubbele ontsteking met twee afzonderlijke verdelers.

Zwart-witfoto: Porsche 356 C 1600
Rode Porsche 356 C 1600 SC in landschap

356 C 1600 (1964-65)

Vlakke naafdoppen // Logo aan achterzijde met extra '90' // Voorklep iets hoekig // Luchtrooster voor voorruit // Tankdop in spatscherm rechtsvoor // Schijfremmen // Cabriolet: kunststof achterruit kan met een ritssluiting worden geopend

356 C 1600 SC (1964-65)

Hoger geplaatste bumpers inclusief bumperrozetten, bovenaan spits toelopend // Ongedeelde, gebogen voorruit // Vlakke naafdoppen // Logo aan achterzijde met extra '90' // Voorklep iets hoekig // Luchtrooster voor voorruit // Tankklep in spatscherm rechtsvoor // Cabriolet: kunststof achterruit kan met een ritssluiting worden geopend

Onderdelen & shop

Een persoon buigt zich voorover boven de open motorkap van een witte Porsche 911 G-model; een open gereedschapstas ligt op de grond ernaast.
Afbeelding: sjabloon van Porsche model
Man staat in zijn garage en opent zijn zilverkleurige 911 G-model
Scroll to the page top.