Ana navigasyon
Modeller
Ana navigasyon
Porsche - Yeni Cayenne Turbo
Yeni Cayenne Turbo
Macerayı Paylaş.
Şunu yapmak istiyorum:

Teknik Özellikleri

Motor Güçü

404 kW (550 hp) at 5.750 - 6.000 d/dk

0 - 100 km/h hızlanma

4,1 s (Performance Start ile 3,9 s)

Azami hız

286 km/h

Yükseklik

1.673 mm

Genişlik

1.983 mm

Uzunluk

4.926 mm

Aks mesafesi

2.895 mm

Motor

Motor yerleşimi

Önde motor

Silindir sayısı

8

Motor hacmi

3.996 cm³

Motor Güçü

404 kW (550 hp)

Elde edildiği devir

5.750 - 6.000 d/dk

Maks. Tork ve elde edildiği devir

1.960 - 4.500 d/dk'da 770 Nm

Yakıt tüketimi/emisyon*

Şehir içi l/100 km

16,4 - 16,2

Şehir dışı l/100 km

9,5 - 9,3

Ortalama l/100 km

11,9 - 11,7

CO2 emisyonu (g/km)

272 - 267

Performans

Azami hız

286 km/h

0 - 100 km/h hızlanma

4,1 s (Performance Start ile 3,9 s)

0 - 160 km/h hızlanma

9,4 s (Performance Start ile 9,2 s)

Aynı viteste hızlanma (80 - 120 km/h)

2,7 s

Şanzıman

Güç aktarma sistemi

Dört Tekerlekten Çekiş

Otomatik şanzıman

8 ileri vitesli

Gövde

Uzunluk

4.926 mm

Genişlik

1.983 mm

Yükseklik

1.673 mm

Aks mesafesi

2.895 mm

Hava direnci katsayısı (Cd)

0,35

Yüksüz ağırlık (DIN)

2.175 kg

Yüksüz ağırlık (Avrupa)

2.250 kg

Müsaade edilen toplam ağırlık

2.935 kg

Kapasiteler

Bagaj hacmi

arka koltukların üst kenarına kadar: 745 l / yatırılmış arka koltukların üst kenarına kadar: 1.680 l

Yakıt deposu

90 l

Porsche’ni Tasarla

Karşılaştır

Özgürlüğün ifadesi.

Yeni Cayenne

Beş kişilik spor otomobil.

Porsche - Yeni Cayenne
Yeni Cayenne

Beş kişilik spor otomobil.

Her maceraya açılan beş kapı. Yeni ve dinamik bir tasarım ve yeni nesil verimli, turboşarjlı motorlar. Tüm dünyayı kokpite taşıyan harika bir dijital ağ. Hem sürücüye hem de yolculara üstün konfor sunan esneklik, kalite ve standartları belirleyen destek sistemleri.

Cayenne, Porsche deneyimini daha büyüleyici ve daha kapsamlı hale getiriyor. Ve hala özgün bir spor otomobil olmayı sürdürüyor.

Porsche Connect

Önemli olanlar için daha fazla zaman.

Porsche Connect
Porsche Connect

Önemli olanlar için daha fazla zaman.

Yaşamı birçok yönden kolaylaştıran yeni kullanışlı hizmetler ve akıllı telefon uygulamaları.

Örnekler: yeni Porsche Connect uygulaması, Apple® CarPlay, My Porsche veya Porsche Connect Store.

Porsche Yeni Cayenne Turbo - Hizmetler ve akıllı telefon uygulamaları*

Hizmetler ve akıllı telefon uygulamaları*

Porsche Connect sayesinde, Cayenne'inizle yola çıkmadan önce, yol boyunca ve yolculuktan sonra size yardımcı olacak kullanışlı hizmetlere ve fonksiyonlara erişebilirsiniz.

Porsche Connect uygulaması, PCM veya My Porsche ile tümünü kolayca kontrol edebilirsiniz. Navigation Plus veya yeni Porsche Connect uygulamasına ek olarak, 20'den fazla ekstra hizmet ve uygulama mevcut.

Çevrimiçi sesli komut hizmetiniz Voice Pilot, daima yola ve trafiğe odaklanabilmeniz için kullanımınıza hazır. Nereye gitmek istediğinizi söylemeniz yeterli. Örneğin, hedefinizin yakınında görmeye değer bir yer. Voice Pilot, adres detaylarını girmek zorunda kalmadan sizi anlar.

*Bu yayında özelliklerinden bahsedilen modeller, Almanya'daki kara yollarında kullanım için onaylıdır. Bazı donanımlar, yalnızca ek ücret karşılığında sunulmaktadır. Modellerin ve opsiyonel donanımların temin edilebilirliği, yerel kısıtlamalara ve düzenlemelere bağlı olarak ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir. Modellerin ve opsiyonel donanımların temin edilebilirliği, yerel kısıtlamalara ve düzenlemelere bağlı olarak ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir.

Porsche Yeni Cayenne Turbo - Apple® CarPlay

Apple® CarPlay

Apple® CarPlay desteği sayesinde Porsche Connect, Porsche'nizin içindeyken dahi iPhone® uygulamalarınızı kullanmanıza olanak sağlar. Yani "Telefon", "Müzik" veya "Haberler" gibi uygulamaları PCM veya Apple'ın ses tanıma arayüzü Siri® üzerinden basit ve güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Porsche Yeni Cayenne Turbo - My Porsche

My Porsche

Her Porsche, tercihinize göre yapılandırılabilir. Bu, Porsche Connect için de geçerli. Dolayısıyla My Porsche, birçok Porsche Connect fonksiyonunu ve hizmetini ihtiyaçlarınıza özel bir şekilde kişiselleştirme ve kullanma olanağı sunar. Rotanızı planlayın ve Porsche'nize gönderin. Yakıt seviyesine bakın, son sürüşünüzle ilgili verilere göz atın veya kapıları ve camları kapatıp kapatmadığınızı kontrol edin. İsterseniz, My Porche'ye ve Porsche'nizin belirli fonksiyonlarına ailenizin veya arkadaşlarınızın erişmesine de izin verebilirsiniz.

Porsche Yeni Cayenne Turbo - Porsche Connect Store

Porsche Connect Store

Aboneliğinizi uzatmak mı istiyorsunuz? Ya da ekstra Porsche Connect hizmetleri edinmek mi? Porsche Connect Store'u ziyaret edin ve Porsche Connect yelpazesinde başka neler olduğunu keşfedin.

Tüm esnekliğiyle Porsche Connect: Porsche Connect ile, sunulan hizmetler, uygulamalar ve fonksiyonlar hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Design

Dynamic design language. Typically Porsche

Porsche - Design
Design

Dynamic design language. Typically Porsche

The customary identifying features are there to be seen, including the strongly emphasised front wings, the long, downward sloping bonnet with its power dome, and the characteristic three-piece air intakes, which are even larger and more dominant.

Porsche - Yeni Cayenne Turbo

Porsche Yeni Cayenne Turbo - Exterior

Exterior

Overall, the new Cayenne appears more broad-shouldered by comparison with the predecessor generation – making it more muscular, more athletic and more dynamic.

Even a touch edgier and more masculine: the new Cayenne Turbo. Its front apron has a particularly distinctive and imposing design with air intakes that are even larger than before. Numerous details painted in the exterior colour, e.g. the exterior mirrors or the wheel arch extensions, reinforce an even more prestigious appearance. Special highlight: the adaptive roof spoiler, which deploys to any of five positions, depending on the driving situation. At 21 inches, the wheels are larger – as exemplified by the new, optional 21-inch sCayenne Exclusive Design wheels.

Porsche Yeni Cayenne Turbo - Interior

Interior

The new Cayenne Turbo boasts features that emphasise the sporty side of its character: not least the exclusive steering wheel design. Or the adaptive Sports seats with memory package and – for the first time in the Cayenne – integrated headrests in the front and a deep embossed ‘turbo’ logo. The decorative strip design in cross-brushed aluminium is nothing less than exclusive.

New in all Cayenne models: the Porsche Advanced Cockpit control concept. The centre console with Direct Touch Control has a surface in glass look featuring touch-sensitive buttons for direct access to the most important functions. In between: the compact gear selector. Above the centre console is Porsche Communication Management (PCM), which features a full-HD 12-inch touchscreen display and includes an online navigation module for intuitive operation. Behind the multifunction Sports steering wheel is the new instrument cluster. To the right and left of the customary Porsche analogue rev counter – with classic needle design – are two high-resolution display screens that visualise virtual instruments, maps and other information as required.

Available as an option, the coloured ambient lighting – new in the Cayenne – enriches the interior with clever light accents. You can choose from a variety of colour schemes for any mood and even change the light intensity to suit your preference.

All models impress with strengths typical of every Cayenne: spaciousness, great versatility and an array of carefully selected materials. Exactly what you desire, as there is also a wide range of personalisation options.

Frenler.

Performansta ve tasarımda yeni bir mihenk taşı: yeni Porsche Yüzey Kaplamalı Fren (PSCB).

Porsche - Frenler.
Frenler.

Performansta ve tasarımda yeni bir mihenk taşı: yeni Porsche Yüzey Kaplamalı Fren (PSCB).

Bu fren sisteminin ardındaki yenilik, gri dökme demir fren diskinin ilk defa seramik (tungsten karbür) ile kaplanmasıydı. Benzer yapıya ve boyutlara sahip klasik gri dökme demir disklere kıyasla avantajları: daha iyi duyarlılık ve özellikle yüksek zayıflama direnci.

Porsche Yeni Cayenne Turbo -

Klasik frenlerde görülen fren tozu oluşumu da azalır. Yeni yüzey kaplaması sayesinde, fren diski gümüşsü parlaklığını uzun süre kullanımdan sonra dahi korur. Ayrıca seramik kaplama, günlük kullanımda daima parlak bir sürtünme yüzeyinin korunmasına yardımcı olur. Beyaz renkli fren kaliperleri, bu fren sistemine belirgin bir görünüm kazandırır.
Klasik tasarıma sahip eşdeğer bir gri dökme demir fren diskine kıyasla, PSCB fren balatası ve diski için %30 daha uzun kullanım ömrü sağlar. Cayenne Turbo modelinde standart, diğer tüm Cayenne modellerinde opsiyoneldir.

Engines

More powerful, more dynamic and more efficient. The new generation of engines

Porsche - Engines
Engines

More powerful, more dynamic and more efficient. The new generation of engines

The Cayenne generation of engines has been redeveloped completely from scratch and they now offer even greater power and torque. Combined with a further improvement in efficiency.

The 404 kW (550 hp) rated twin-turbo V8 engine of the Cayenne Turbo is equipped with twin-scroll turbines. The exhaust streams arrive at the turbine wheel through physically separate channels – for optimised gas cycles. The result: high torque even at low engine speeds.

For efficiency, all engines also come with electrical system recuperation, thermal management and the auto start/stop function with coasting function.

Another essential platform for enhanced efficiency and further improved performance: Porsche Active Aerodynamics (PAA). PAA actively manipulates the aerodynamic behaviour of the car, e.g. by controlling numerous flaps integrated into the air intakes. The new adaptive roof spoiler is exclusive to the Cayenne Turbo.

The 4.0-litre twin-turbo V8 engine in the Cayenne Turbo

Producing 404 kW (550 hp), the new 4.0-litre twin-turbo V8 engine with twin-scroll turbines proves to be particularly powerful. The maximum torque of 770 Nm is achieved between 1,960 and 4,500 rpm. The sprint from 0 to 100 km/h takes only 4.1 seconds.

Alan.

1.710 litreye kadar bagaj hacmi.*

Alan.

1.710 litreye kadar bagaj hacmi.*

Ön koltuklar gibi, arka koltuklar da hem özellikle konforlu hem de özellikle sportif olarak tasarlanmıştır ve dolayısıyla yükseltilmiş yan dolgulara sahiptir. Şimdi daha da fazla esneklik sağlayan arka koltuklar, 40 : 20 : 40 oranında yatırılabilir, 160 mm ileri-geri konum ayrı yapılabilir ve sırtlık açısı 10 farklı konuma (20 dereceye kadar) ayarlanabilir. Modele bağlı olarak, bagaj hacmi 745 litreden maksimum 1.710 litreye kadar çıkarılabilir.

*Cayenne ve Cayenne S modelinde arka koltuklar yatırıldığında; Cayenne Turbo modelinde 1.680 litreye kadar.

Şasi.

Her şey kontrol altında. 4D Chassis Control sayesinde.

Porsche - Şasi.
Şasi.

Her şey kontrol altında. 4D Chassis Control sayesinde.

Bazen hedefe ulaşmanın birden fazla yolu vardır. Bunlar, üç bölmeli teknolojiye sahip adaptif havalı süspansiyon veya arka aks yönlendirme sistemi gibi yeni özellikler şeklinde olabilir.

Entegre Porsche 4D Chassis Control sistemi de yenidir. Sistem, öne yatma, yana yatma ve dikey eksen çevresinde dönüş olmak üzere üç boyutta sürüş koşullarını analiz eder. Bu verileri, ideal sürüş özelliklerini hesaplamak için kullanır ve tüm şasi sistemlerini gerçek zamanlı olarak senkronize eder.

Porsche Yeni Cayenne Turbo - Adaptif havalı süspansiyon.

Adaptif havalı süspansiyon.

Adaptif havalı süspansiyon, aynı anda hem sürüş dinamiğini hem de konforu artırır. Üç bölmeli teknoloji, yaylanma oranının sürüş moduna ve koşullara göre uyarlanması sayesinde konfor ile sportifliğin daha da iyi bir kombinasyonunu mümkün hale getirir. Havalı süspansiyon, aracı daima dengede tutmak için seviye düzeltme fonksiyonuna da sahiptir ve PASM ve araç yüksekliği ayarlama olanaklarını içerir. Böylece, aracın yerden yüksekliğini ihtiyaca göre aktif bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Porsche Yeni Cayenne Turbo - Arka aks yönlendirme sistemi.

Arka aks yönlendirme sistemi.

Opsiyonel arka aks yönlendirme sistemi, Cayenne modellerinde ilk defa sunulmaktadır. Sistem, performansı olduğu kadar günlük sürüş pratikliğini de artırır. Düşük hızda manevra yaparken, arka tekerlekler ön tekerleklerin tersi yönde çevrilir. Bu, aks mesafesini sanal olarak kısaltan bir etkiye neden olur. Dönüş yarıçapı küçülür, çeviklik artar ve park manevrası çok daha kolay hale gelir. Yüksek hızdaki manevralarda, arka tekerlekler ile ön tekerlekler aynı yönde çevrilir. Bu, aks mesafesinin büyütülmesine eşdeğer bir etki sağlayarak sürüş stabilitesini artırır.

Porsche Yeni Cayenne Turbo - Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC)

Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC)

PDCC, aktif bir yana yatma dengeleme sistemidir. Viraj manevrasının başlangıç anından itibaren, araç gövdesinin yana yatma eğilimini algılar ve yana yatmayı engelleyici müdahalelerde bulunur. Sistem, bozuk yollarda da aracın yanal dengesizliğini minimuma indirir. Elektromekanik viraj demirleri, sisteme yeni dahil edilen bir özelliktir. Bunlar, hidrolik versiyondan daha hızlı tepki verir ve daha verimli çalışır. Sonuç: gelişmiş performans.

Destek sistemleri.

Hedefe az kaldı. Porsche Dynamic Light System Plus ve Gece Görüşü Asistanı ile birlikte Matrix Beam LED farlar sayesinde.

Porsche - Destek sistemleri.
Destek sistemleri.

Hedefe az kaldı. Porsche Dynamic Light System Plus ve Gece Görüşü Asistanı ile birlikte Matrix Beam LED farlar sayesinde.

Her şey ne kadar uyumlu işlerse, ilerleyişiniz o kadar dinamik, konforlu, verimli ve güvenli olacaktır. Porsche destek sistemleri, sportif ve aktif sürüş için tasarlanmıştır ve bir Porsche'den beklediğiniz sürüş keyfini sunarlar.

Porsche Yeni Cayenne Turbo - Gece Görüşü Asistanı.

Gece Görüşü Asistanı.

Gece Görüşü Asistanı, farların yetişemediği alanlar için dahi sürücüye bilgi verir. Bir kızılötesi kamera, yayaları veya büyük vahşi hayvanları, farların menziline girmeden önce algılar. PDLS Plus ile birlikte gelen işaretleme ışığı fonksiyonu, yol kenarındaki yayalara yönelik bir şekilde üç defa selektör yaparak sürücünün dikkatini çeker.

Porsche Yeni Cayenne Turbo - Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus) ile birlikte Matrix Beam LED farlar.

Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus) ile birlikte Matrix Beam LED farlar.

LED Matrix Beam, sabit uzun far huzmesinin spesifik segmentlerini stratejik bir şekilde devre dışı bırakabilir. Birbirinden bağımsız olarak kontrol edilen 84 LED, açılıp kapatılarak veya karartılarak öndeki koşullara uyarlanır. Önde ilerleyen veya karşıdan gelen araç sürücülerinin gözlerinin kamaşması önlenir, aynı zamanda bu araçların çevresindeki alan tam güçle aydınlatılmaya devam eder.

Tüm PDLS fonksiyonlarını içeren PDLS Plus, elektronik viraj farlarını ve navigasyon verilerine dayalı kavşak asistanı fonksiyonunu içerir. Bir kavşağa veya yol ayrımına yaklaştığınızda, kavşak asistanı fonksiyonu sol ve sağ viraj farlarını etkinleştirir ve ışık huzmesinin daha geniş ve daha kısa bir şekil almasını, böylece çevrenizin en iyi şekilde aydınlatılmasını sağlar.

Ses sistemleri.

Müzik dinleme keyfi tek kişilik bir deneyim olmamalı.

Porsche - Ses sistemleri.
Ses sistemleri.

Müzik dinleme keyfi tek kişilik bir deneyim olmamalı.

Burmester®, BOSE® ve Sound Package Plus ses sistemleri ile, en iyi müzik deneyimine sahip olacaksınız. Beş koltuğun tümünde.

Porsche Yeni Cayenne Turbo - Burmester® High-End 3D Surround Ses Sistemi.

Burmester® High-End 3D Surround Ses Sistemi.

Toplam 1.455 watt gücü, 400 watt D sınıfı dijital amplifikatörlü aktif bir subwoofer ile birlikte ayrı ayrı kontrol edilen 21 hoparlörü, iki yönlü merkez sistemini ve 2.500 cm2 üzerindeki toplam diyafram yüzey alanını tanıtırken lütfen sessiz olun. Özel hava hareketi dönüştürücü tiz hoparlörler, mükemmel kalitede son derece temiz, hoş ve kesintisiz yüksek frekanslı ses üretir.

Tüm hoparlörler kusursuzca konumlandırılmış olup yüksek bas kapasitesine, ses ve şok düzeyine sahiptir. Sonuç, en yüksek ses seviyesinde dahi doğal ve zengin yapılı mekansal ses. Tavan direklerine entegre edilen hoparlörler ve özel bir 3D algoritması ile yaratılan yeni Auro 3D ses deneyimi, özellikle etkileyicidir. Sound Enhancer, sıkıştırılmış veri formatındaki müzik parçalarının kalitesini optimize eder. Kapılardaki Burmester® hoparlörler sayesinde, sistem iç mekanın genel estetiğine de mükemmel uyum sağlar.

Porsche Yeni Cayenne Turbo - BOSE® Surround Ses Sistemi.

BOSE® Surround Ses Sistemi.

BOSE® Surround Ses Sistemi, 14 amplifikatör kanalına ve toplam 710 watt güce sahiptir. Ayrı bir subwoofer ile birlikte 14 hoparlör, sesi dengeli ve hassas bir şekilde üretir. BOSE® SoundTrue® geliştirme teknolojisi, MP3 gibi sıkıştırılmış dosya formatları için gelişmiş ses kalitesi ve dinamiği sunar Patentli AudioPilot® Ses Telafi Teknolojisi, araç içindeki ortam seslerini sürekli olarak ölçer ve müzik sesini anında ve otomatik olarak uyarlar, bu sayede tutarlı bir ses kalitesi korunur.

Sound Package Plus

Standart donanım olan Sound Package Plus, harika bir ses üretir: on hoparlör ve toplam 150 watt güç ile. PCM'e entegre edilen amplifikatör, sürücü ve yolcu için iç mekandaki ses düzenini en ideal şekilde uyarlar.

Kişiselleştirme.

Çünkü her spor otomobil eşsizdir: Porsche Exclusive Manufaktur.

Porsche - Kişiselleştirme.
Kişiselleştirme.

Çünkü her spor otomobil eşsizdir: Porsche Exclusive Manufaktur.

Son derece çeşitli kişiselleştirme seçenekleri sunuyoruz. Tek bir değişimden kapsamlı modifikasyonlara kadar, hem iç mekan hem gövde için görsel ve teknik güçlendirmelerle birlikte.

Porsche Yeni Cayenne Turbo - Exclusive Manufaktur

Exclusive Manufaktur

Exclusive Manufaktur örneklerinden ilham alın ve bunlar gibi sıra dışı otomobillerin nasıl yapılandırılabileceği hakkında ihtiyacınız olan her şeyi öğrenin.

Porsche Yeni Cayenne Turbo - Porsche Tequipment

Porsche Tequipment

Aynı zamanda, Cayenne'iniz için özel olarak geliştirilmiş Porsche Tequipment aksesuarları ile otomobilinizi tamamen kendi kişisel tercihlerinize göre yapılandırabilirsiniz.

Birlikte, spor otomobil.

Yeni Cayenne, spor otomobil tutkunlarına nefes kesen bir tarzla daha fazla özgürlük sunuyor. Yarış pisti, yaşam yolunda. Yarış pistinden bir macerapereste, bir aile üyesine ve keyif için çok yönlü bir yol arkadaşına. Yalnız bir sporcudan bir takım oyuncusuna. Performansı, esnekliği ve ayrıcalığı kendi başına yaşamak yerine diğerleriyle paylaşan birisi. Spor otomobil büyüsü, işte o zaman eşsiz bir ortak deneyime dönüşür. Başka bir deyişle: takım sporu bizim tutkumuz.

Porsche - Yeni Cayenne Turbo Modelleri