Ana navigasyon
Modeller
Ana navigasyon
Porsche - Cayenne Turbo
Cayenne Turbo
Macerayı Paylaş.
Şunu yapmak istiyorum:

Teknik Özellikleri

Güç (hp)/Güç (kW)

550 PS/404 kW

0-100 km/h hızlanma

4,1 s

Maksimum hız

286 km/h

Yükseklik

1.673 mm

Genişlik

1.983 mm

Uzunluk

4.926 mm

Aks mesafesi

2.895 mm

Motor

Motor yerleşimi

Önde motor

Silindir sayısı

8

Yakıt tipi

Super Plus (RON 98)

Motor hacmi

3.996 cm³

Güç (kW)

404 kW

Güç (hp)

550 PS

Güç NAR (hp)

541 hp

d/dk aralığı maksimum güç

5.750 - 6.000 r/min

Maks. tork

770 Nm

d/dk aralığı maksimum tork

1.960 - 4.500 r/min

Maksimum motor devri

6.800 r/min

Litre başına maks. güç NAR (hp/l)

135,0 hp/l

Yakıt tüketimi/Emisyon

Şehir içi yakıt tüketimi

16,4 - 16,2 l/100 km

Şehir dışı yakıt tüketimi

9,5 - 9,3 l/100 km

Ortalama yakıt tüketimi

11,9 - 11,7 l/100 km

Ortalama CO2 emisyonu

272 - 267 g/km

Enerji verimlilik sınıfı (yalnızca Almanya)

F

Şanzıman

Güç aktarma sistemi

aktif dört tekerlekten çekiş

Manuel vites

hayır

Otomatik şanzıman

evet

Otomatik şanzıman

8 vitesli Tiptronic S

Şasi ve süspansiyon

Ön aks

Alüminyum çok bağlantılı ön süspansiyon

Arka aks

Alüminyum çok bağlantılı arka süspansiyon

Frenler

Önde 10, arkada 4 pistonlu alüminyum monoblok sabit fren kaliperleri, içten havalandırmalı diskler, önde 415 mm ve arkada 365 mm disk çapı

Çeki kontrolü

Porsche Traction Management (PTM): elektronik ve program kontrollü, çok plakalı kavramaya sahip aktif dört tekerlekten çekiş sistemi, otomatik fren diferansiyeli (ABD) ve patinaj önleme sistemi (ASR)

Stabilite program

Stabilite sistemi Porsche Stability Management (PSM) ve ABS, ASR, ABD, MSR ve römork dengeleme

Jantlar: Kısa açıklama

Çamurluk uzantıları ile 21 inç Cayenne SportEdition parlak koyu titanyum jantlar

Ön jantlar

9.5 J x 21 ET 46

Ön lastikler

285/40 ZR 21 XL

Arka jantlar

11.0 J x 21 ET 58

Arka lastikler

315/35 ZR21 XL

Performans

Maksimum hız

286 km/h

0-100 km/h hızlanma

4,1 s

0-160 km/h hızlanma

9,4 s

Aynı viteste hızlanma (80-120 km/h)

2,7 s

Arazi özellikleri

Zeminden maks. yükseklik (havalı süspansiyon, normal sürüş seviyesi)

190 mm

Zeminden maks. yükseklik (havalı süspansiyon, arazi sürüş seviyesi)

245 mm

Zemin ile suya duyarlı parçalar arasındaki maksimum mesafe (havalı süspansiyon, arazi sürüş seviyesi)

530 mm

Rampa açısı, ön/arka (havalı süspansiyon, arazi sürüş seviyesi)

27,5 - 24,4 °

Gövde

Uzunluk

4.926 mm

Genişlik (yan aynalar hariç)

2.194 mm

Genişlik

1.983 mm

Yükseklik

1.673 mm

Hava direnci katsayısı (Cd)

0,35 cW

Aks mesafesi

2.895 mm

Dönü çap

12,1 m

Ön aks aralığı

1.687 mm

Arka aks aralığı

1.670 mm

Yüksüz ağırlık (DIN)

2.175 kg

Yüksüz ağırlık (EU)

2.250 kg

Müsaade edilen toplam ağırlık

2.935 kg

Maksimum yük

760 kg

Kapasiteler

Bagaj kapasitesi

745 l

Yakıt deposu

90 l

Servis ve Garanti

Garanti süresi

2 yıl

Temel servis aralığı

30.000 km / 2 yıl

Boya garantisi

3 yıl

Paslanma garantisi

12 yıl

Porsche’ni Tasarla

Karşılaştır

Özgürlüğün ifadesi.

Cayenne

Cayenne.Beş kişilik spor otomobil.

Porsche - Cayenne
Cayenne

Cayenne.Beş kişilik spor otomobil.

Her maceraya açılan beş kapı. Dinamik tasarım ve verimli turboşarjlı motorlar. Tüm dünyayı kokpite taşıyan harika bir dijital ağ. Hem sürücüye hem de yolculara üstün konfor sunan esneklik, kalite ve standartları belirleyen destek sistemleri.

Cayenne, Porsche deneyimini daha büyüleyici ve daha kapsamlı hale getiriyor. Ve hala özgün bir spor otomobil olmayı sürdürüyor.

Porsche Connect

Önemli olanlar için daha fazla zaman.

Porsche Connect
Porsche Connect

Önemli olanlar için daha fazla zaman.

Yaşamı birçok yönden kolaylaştıran yeni kullanışlı hizmetler ve akıllı telefon uygulamaları.

Örnekler: yeni Porsche Connect uygulaması, Apple® CarPlay, My Porsche veya Porsche Connect Store.

Porsche Cayenne Turbo - Hizmetler ve akıllı telefon uygulamaları*

Hizmetler ve akıllı telefon uygulamaları*

Porsche Connect sayesinde, Cayenne'inizle yola çıkmadan önce, yol boyunca ve yolculuktan sonra size yardımcı olacak kullanışlı hizmetlere ve fonksiyonlara erişebilirsiniz.

Porsche Connect uygulaması, PCM veya My Porsche ile tümünü kolayca kontrol edebilirsiniz. Navigation Plus veya yeni Porsche Connect uygulamasına ek olarak, 20'den fazla ekstra hizmet ve uygulama mevcut.

Çevrimiçi sesli komut hizmetiniz Voice Pilot, daima yola ve trafiğe odaklanabilmeniz için kullanımınıza hazır. Nereye gitmek istediğinizi söylemeniz yeterli. Örneğin, hedefinizin yakınında görmeye değer bir yer. Voice Pilot, adres detaylarını girmek zorunda kalmadan sizi anlar.

*Bu yayında özelliklerinden bahsedilen modeller, Almanya'daki kara yollarında kullanım için onaylıdır. Bazı donanımlar, yalnızca ek ücret karşılığında sunulmaktadır. Modellerin ve opsiyonel donanımların temin edilebilirliği, yerel kısıtlamalara ve düzenlemelere bağlı olarak ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir. Modellerin ve opsiyonel donanımların temin edilebilirliği, yerel kısıtlamalara ve düzenlemelere bağlı olarak ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir.

Porsche Cayenne Turbo - Apple® CarPlay

Apple® CarPlay

Apple® CarPlay desteği sayesinde Porsche Connect, Porsche'nizin içindeyken dahi iPhone® uygulamalarınızı kullanmanıza olanak sağlar. Yani "Telefon", "Müzik" veya "Haberler" gibi uygulamaları PCM veya Apple'ın ses tanıma arayüzü Siri® üzerinden basit ve güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Porsche Cayenne Turbo - My Porsche

My Porsche

Her Porsche, tercihinize göre yapılandırılabilir. Bu, Porsche Connect için de geçerli. Dolayısıyla My Porsche, birçok Porsche Connect fonksiyonunu ve hizmetini ihtiyaçlarınıza özel bir şekilde kişiselleştirme ve kullanma olanağı sunar. Rotanızı planlayın ve Porsche'nize gönderin. Yakıt seviyesine bakın, son sürüşünüzle ilgili verilere göz atın veya kapıları ve camları kapatıp kapatmadığınızı kontrol edin. İsterseniz, My Porche'ye ve Porsche'nizin belirli fonksiyonlarına ailenizin veya arkadaşlarınızın erişmesine de izin verebilirsiniz.

Porsche Cayenne Turbo - Porsche Connect Store

Porsche Connect Store

Aboneliğinizi uzatmak mı istiyorsunuz? Ya da ekstra Porsche Connect hizmetleri edinmek mi? Porsche Connect Store'u ziyaret edin ve Porsche Connect yelpazesinde başka neler olduğunu keşfedin.

Tüm esnekliğiyle Porsche Connect: Porsche Connect ile, sunulan hizmetler, uygulamalar ve fonksiyonlar hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Tasarım

Dünyanın her yerinde spor otomobil tutkunlarının anladığı bir dil: dinamik tasarım dili.

Porsche - Tasarım
Tasarım

Dünyanın her yerinde spor otomobil tutkunlarının anladığı bir dil: dinamik tasarım dili.

Güçlü bir şekilde vurgulanan ön kanatlar, uzun ve aşağı eğimli kaput ve güç kubbesi ve şimdi daha da büyük ve belirgin olan karakteristik üç parçalı hava girişleri gibi Porsche'nin ayırt edici geleneksel özellikleri görülmeye değer.

Porsche Cayenne Turbo - Dış görünüm

Dış görünüm

Ön apron, yeni ve güçlü bir tarza sahip; hareketsizken dahi içerdiği performansın işaretini veriyor. LED farlar, opsiyonel olarak LED Matrix Beam fonksiyonlarını içeriyor.

Yan tarafta tavanın daha keskin hatları, zarif bir şekilde arka rüzgarlığa doğru alçalarak dikkat çekiyor. Yeni tarza sahip kapılar, Cayenne için ilk defa 22 inç’e kadar boyut seçenekleriyle sunulan yeni jantlar ve arkada 315 mm’ye kadar karma lastikler de sunuluyor. Bunlar, genel sportif izlenimi daha da güçlendiren diğer detaylar.

Arka kısmın tasarımı tamamen yenilendi. Tüm arka kısım boyunca uzanan ve yeni Cayenne modelinin varlığını zarif bir şekilde vurgulayan çarpıcı ışık şeridi, anında dikkat çekiyor. Arka lambalarda, son derece hassas ve en yeni LED teknolojisi ve farların tasarım konsepti kullanılıyor. Bağımsız aydınlatma bileşenleri, üç boyutlu bir görünüşleriyle ayırt edilebiliyor. Otomobilin tasarımında öne çıkan bir başka özellik.

E-Hybrid modelleri, bagaj kapağının yanı sıra sol ve sağ kanatta da “E­Hybrid” logosunu taşır. Diğer ayırt edici özellikler arasında, Asit Yeşili fren kaliperleri yer alıyor.

Cayenne, önceki nesline kıyasla genel olarak daha geniş omuzlu, dolayısıyla daha kaslı, daha atletik ve daha dinamik bir görünüşe sahip.

Yeni Cayenne E­Hybrid için özel: yeni 21 inç Cayenne AeroDesign jantlar.

Porsche Cayenne Turbo - İç mekan

İç mekan

Zarif, sportif, ergonomik. Düz ve belirgin bir şekilde daha geniş ön konsol ve çok fonksiyonlu spor direksiyon ile vites kolu arasındaki mesafeyi kısaltan eğimli orta konsol sayesinde.

Kökenimiz, motor sporlarında. Otomobili ve sürücüyü mümkün olduğunca birbirine yaklaştırmanın ne kadar önemli olduğunu burada öğrendik. İç mekan, sürücünün çevresinde tasarlanmıştır. Ve sonuç olarak tamamen sürüşe odaklı.

Aynısı, koltuklar için de geçerli: büyük “S” harfi ile sportif. Her biri motor sporları hissini veren, yeniden tasarlanmış arka koltuklar için de. Konfordan taviz vermeden.

Tüm Cayenne modellerinde yeni: Porsche Advanced Cockpit kumanda konsepti. Direct Touch Control fonksiyonu ile orta konsolun cam görünümlü yüzeyinde, en önemli fonksiyonlara doğrudan erişim için dokunmaya duyarlı düğmeler yer alıyor. Arada: kompakt vites kolu. Orta konsolun üstünde, sezgisel kullanım için tam HD 12 inç dokunmatik ekrana ve çevrimiçi navigasyon modülüne sahip olan Porsche Communication Management (PCM) bulunuyor. Çok fonksiyonlu spor direksiyonun ardında, gösterge tablosu yer alıyor. Porsche’nin tipik ibre tasarımına sahip geleneksel analog devir göstergesinin sağında ve solunda, sanal göstergeleri, haritaları ve gerekli diğer bilgileri görüntüleyen iki yüksek çözünürlüklü ekran bulunuyor.

Opsiyonel olarak sunulan renkli ortam aydınlatması, Cayenne serisinde yeni bir özellik ve iç mekanı akıllı ışık vurgularıyla zenginleştiriyor. Her ruh hali için çeşitli renk modları arasından seçim yapabilir, hatta ışık şiddetini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Tüm modeller, her Cayenne’de mevcut olan tipik güçlü özellikler ile etkileyicidir: ferahlık, çok yönlülük ve dikkatle seçilmiş malzemeler. Tam istediğiniz gibi, birçok kişiselleştirme seçeneği sunuluyor.

Motorlar

Yüksek tork. Düşük devirde.

Porsche - Motorlar
Motorlar

Yüksek tork. Düşük devirde.

Cayenne neslinin motorları, baştan aşağı yeniden geliştirildi ve artık daha yüksek güç ve tork sunuyor. Üstelik daha iyi verimlilikle birlikte.

Cayenne Turbo modelinin 404 kW (550 hp) güce sahip çift turboşarjlı V8 motoru, çift sarmallı türbinlerle donatıldı. Egzoz akışı, ideal gaz döngüleri için türbin çarkına birbirinden fiziksel olarak bağımsız kanallar aracılığıyla ulaştırılır. Sonuç: düşük motor devirlerinde dahi yüksek tork.

Verimlilik için, tüm motorlar aynı zamanda elektrik enerjisi geri kazanım sistemine, ısı yönetimine ve boşta sürüş fonksiyonunu içeren otomatik start/stop sistemine sahiptir.

Gelişmiş verimlilik ve daha üstün performans için önemli bir diğer platform: Porsche Active Aerodynamics (PAA). PAA, örneğin hava girişlerine entegre çok sayıdaki klapeyi kontrol ederek, otomobilin aerodinamik davranışını aktif bir şekilde etkiler. Yeni adaptif tavan rüzgarlığı, Cayenne Turbo modeline özeldir.

Cayenne Turbo modelindeki 4,0 litrelik çift turboşarjlı V8 motor

404 kW (550 hp) güç üreten çift sarmallı türbinlere sahip 4,0 litrelik çift turboşarjlı V8 motor, gücünü kolaylıkla kanıtlar. 1.960 – 4.500 d/dk aralığında, 770 Nm maksimum tork elde edilir. 0'dan 100 km/h hıza ulaşmak, sadece 4,1 saniye alır.

Alan.

1.710 litreye kadar bagaj hacmi.*

Alan.

1.710 litreye kadar bagaj hacmi.*

Ön koltuklar gibi, arka koltuklar da hem özellikle konforlu hem de özellikle sportif olarak tasarlanmıştır ve dolayısıyla yükseltilmiş yan dolgulara sahiptir. Şimdi daha da fazla esneklik sağlayan arka koltuklar, 40 : 20 : 40 oranında yatırılabilir, 160 mm ileri-geri konum ayrı yapılabilir ve sırtlık açısı 10 farklı konuma (20 dereceye kadar) ayarlanabilir. Modele bağlı olarak, bagaj hacmi 745 litreden maksimum 1.710 litreye kadar çıkarılabilir.

*Cayenne ve Cayenne S modelinde arka koltuklar yatırıldığında; Cayenne Turbo modelinde 1.680 litreye kadar.

Şasi.

Her şey kontrol altında. 4D Chassis Control sayesinde.

Porsche - Şasi.
Şasi.

Her şey kontrol altında. 4D Chassis Control sayesinde.

Bazen hedefe ulaşmanın birden fazla yolu vardır. Bunlar, adaptif havalı süspansiyon veya arka aks yönlendirme sistemi gibi yeni özellikler şeklinde olabilir.

Porsche Cayenne Turbo - Adaptif havalı süspansiyon

Adaptif havalı süspansiyon

Adaptif havalı süspansiyon, hem sürüş dinamiğini hem de konforu artırır. Üç bölmeli teknoloji, yaylanma oranının sürüş moduna ve koşullara göre uyarlanması sayesinde konfor ile sportifliğin daha da iyi bir kombinasyonunu mümkün hale getirir. Havalı süspansiyon, aracı daima dengede tutmak için seviye düzeltme fonksiyonuna da sahiptir ve PASM ve araç yüksekliği ayarlama olanaklarını içerir. Böylece, aracın yerden yüksekliğini ihtiyaca göre aktif bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Porsche Cayenne Turbo - Frenler

Frenler

Performansta ve tasarımda yeni bir mihenk taşı: yeni Porsche Yüzey Kaplamalı Fren (PSCB).

Bu fren sisteminin ardındaki yenilik, dökme demir fren diskinin ilk defa seramik (tungsten karbür) ile kaplanmasıydı. Benzer yapıya ve boyutlara sahip klasik dökme demir disklere kıyasla avantajları: daha iyi duyarlılık ve özellikle yüksek zayıflama direnci. Yeni yüzey kaplaması sayesinde, fren diski uzun süre kullanıldıktan sonra dahi parlaklığını korur. Beyaz renkli fren kaliperleri, bu fren sistemine ayırt edici bir görünüm kazandırır. Cayenne Turbo modelinde standart, diğer tüm Cayenne modellerinde ise opsiyonel bir donanımdır.

Porsche Cayenne Turbo - Arka aks yönlendirme sistemi

Arka aks yönlendirme sistemi

Opsiyonel arka aks yönlendirme sistemi, Cayenne modellerinde ilk defa sunulmaktadır. Sistem, performansı olduğu kadar günlük sürüş pratikliğini de artırır. Düşük hızlarda sistem, arka tekerlekleri ön tekerleklerin tersi yöne çevirir. Bu, aks mesafesini sanal olarak kısaltan bir etkiye neden olur. Dönüş yarıçapı küçülür, çeviklik artar ve park manevrası çok daha kolay hale gelir. Yüksek hızlarda sistem, arka tekerlekleri ön tekerlekler ile aynı yöne çevirir. Bu, aks mesafesinin büyütülmesine eşdeğer bir etki sağlayarak sürüş stabilitesini artırır.

Porsche Cayenne Turbo - Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC)

Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC)

PDCC, aktif bir yana yatma dengeleme sistemidir. Viraj manevrasının başlangıç anından itibaren, araç gövdesinin yana yatma eğilimini algılar ve yana yatmayı engelleyici müdahalelerde bulunur. Sistem, bozuk yollarda aracın yanal dengesizliğini de azaltır. Yana yatmaya karşı elektromekanik barlar, yeni bir özelliktir. Bunlar, hidrolik versiyondan daha hızlı tepki verir ve daha verimli çalışır. Sonuç: gelişmiş performans.

Destek sistemleri

Hedefinize güvenle, konforla ve verimlilikle ulaşın.

Porsche - Destek sistemleri
Destek sistemleri

Hedefinize güvenle, konforla ve verimlilikle ulaşın.

Cayenne, yardım ve destek sunan, tehlikeleri tespit eden ve erken uyarılar veren çeşitli destek sistemlerine sahiptir.

Porsche Cayenne Turbo - Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus) ile birlikte Matrix Beam LED farlar

Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus) ile birlikte Matrix Beam LED farlar

LED Matrix Beam, sabit uzun far huzmesinin spesifik segmentlerini stratejik bir şekilde devre dışı bırakabilir. Birbirinden bağımsız olarak kontrol edilen 84 LED, açılıp kapatılarak veya karartılarak öndeki koşullara uyarlanır. Önde ilerleyen veya karşıdan gelen araç sürücülerinin gözlerinin kamaşması önlenir, aynı zamanda bu araçların çevresindeki alan tam güçle aydınlatılmaya devam eder.

PDLS fonksiyonlarına ek olarak, PDLS Plus sistemi elektronik viraj farlarını ve navigasyon verilerine dayalı bir kavşak asistanını içerir. Bir kavşağa veya yol ayrımına yaklaştığınızda, kavşak asistanı fonksiyonu sol ve sağ viraj farlarını etkinleştirir ve ışık huzmesinin daha geniş ve daha kısa bir şekil almasını, böylece çevrenizin en iyi şekilde aydınlatılmasını sağlar.

Porsche Cayenne Turbo - Göz Hizası Ekranı*

Göz Hizası Ekranı*

Tam renkli göz hizası ekranı, sürüş ile ilgili tüm bilgileri sürücünün görüş alanına taşır. Dolayısıyla sürücünün dikkati daha az dağılır ve yola tamamen odaklanabilir. Görüntülenen bilgiler arasında anlık hız, navigasyon, trafik işareti algılama, telefon, arazide sürüş bilgileri ve araç destek sistemlerinin uyarıları yer alır.

Parlaklık, ortamın ışık koşullarına göre otomatik olarak ayarlanır. Gündüz ve gece modu arasından seçim yapılabilir ve ekranın yüksekliği de ayarlanabilir. Opsiyonel Sport Chrono Paketi, göz hizası ekranında ek bilgilerin görüntülenmesine olanak sağlar.

*08/2018 tarihinden itibaren.

Porsche Cayenne Turbo - Adaptif hız sabitleme sistemi (ACC)

Adaptif hız sabitleme sistemi (ACC)

Öndeki araca olan mesafeye göre, sistem Cayenne modelinin hızını tamamen bağımsız bir şekilde kontrol eder. Bunun için, öndeki bir radar sensörü, aracın önündeki alanı denetler.

Bir hız seçtiyseniz ve daha yavaş ilerleyen bir araca yaklaşıyorsanız, sistem aracınızın hızını önceden tanımlanan mesafeye ulaşılana kadar, gerekirse hafifçe frenleme yaparak düşürür. Cayenne, öndeki araca olan mesafeyi korur. Öndeki araç yavaşlamaya devam ederse, adaptif hız sabitleme sistemi gerekirse durana kadar hızınızı düşürür.

Otomatik Stop & Go fonksiyonu, aracın otomatik olarak kalkış yapmasına olanak sağlar. Araç üç saniyeden uzun süre hareketsiz kalırsa, kalkış için gaz pedalına küçük bir dokunuş veya direksiyon kolonundaki kolun serbest bırakılması yeterlidir.

Porsche Cayenne Turbo - Trafik işareti algılama fonksiyonu ile Şerit Takip Asistanı

Trafik işareti algılama fonksiyonu ile Şerit Takip Asistanı

Sistem, sunduğu direksiyon desteği sayesinde aracın şeritte kalmasını sağlayarak sürücünün yükünü hafifletir.

Entegre trafik işareti algılama fonksiyonu, hız sınırlarını ve sollama yasaklarını algılamak için bir kamerayı ve navigasyon verilerini kullanır, aynı zamanda yerel trafik kurallarını dikkate alır (örneğin, sınır işaretleri ile). Bilgiler, gösterge tablosunda görüntülenir.

Viraj bildirimi, trafik işareti algılama fonksiyonunu tamamlar. Sistem, navigasyon sistemi verilerine ve kameranın algıladığı dönüş yol işaretlerine dayanarak, gösterge tablosunda görüntülediği bir ok işareti ile keskin virajlara karşı uyarır. Siz viraja daha yaklaşmadan. Faydası? Daha fazla konfor. Özellikle şehirler arasında uzun yolculuklar sırasında daha fazla rahatlık.

Porsche Cayenne Turbo - Çarpışma ve fren asistanı

Çarpışma ve fren asistanı

Standart çarpışma ve fren asistanı, diğer araçlarla, yayalarla veya bisiklet sürücüleri ile çarpışma riskini sistem sınırları dahilinde büyük ölçüde azaltır.

Ön kameranın yardımıyla, sistem araçlar, yayalar ve bisikletliler ile çarpışma meydana gelmek üzere olduğunu tespit eder ve sürücüyü görsel ve sesli olarak uyarır. Çok hızlı yaklaşıyorsanız, bir fren sarsıntısı da uygulanabilir. Bu durumda sürücünün fren uygulaması güçlendirilir, gerekirse araç tamamen durdurulur. Sürücü tepki vermezse, acil durma fonksiyonu otomatik olarak devreye girerek çarpışmayı önlemeye veya şiddetini azaltmaya çalışır.

Porsche Cayenne Turbo - Gece Görüşü Asistanı

Gece Görüşü Asistanı

Gece Görüşü Asistanı, geceleri farların yetişemediği alanlar için dahi sürücüye bilgi verir. Bir kızılötesi kamera, yayaları veya büyük hayvanları, farların menziline girmeden önce algılar. PDLS Plus ile birlikte gelen işaretleme ışığı fonksiyonu, yol kenarındaki yayalara yönelik bir şekilde üç defa selektör yaparak sürücünün dikkatini çeker.

Porsche Cayenne Turbo - Adaptif hız sabitleme sistemi ile Porsche InnoDrive*

Adaptif hız sabitleme sistemi ile Porsche InnoDrive*

Porsche InnoDrive, sürüş sırasında tamamen yeni bir yol ile size destek olur. Sistem, adaptif hız sabitleme sistemini yenilikçi ek fonksiyonlar ile zenginleştirir. Hızınızı önsezili bir şekilde optimize eder. Yüksek çözünürlüklü navigasyon verilerini ve radar ve video sensörlerinin sağladığı bilgileri kullanan Porsche InnoDrive, rotanızdaki hız sınırlarını ve yokuşlar ve viraj keskinliği gibi topografik yol özelliklerini siz daha hedefinize yaklaşmadan tespit ederek, Cayenne modelinizin vites değişimi stratejisini ve hızını kontrol eder. Akıllı sürüş ve çok büyük bir verimlilik avantajı için. Seçilen moda bağlı olarak, boşta sürüş ve yavaşlama fonksiyonlarını da içerecek şekilde motor yönetimi ve vites değişimi için en ideal parametreler seçilir. Porsche InnoDrive, tipik bir Porsche özelliğidir: kusursuz konfor ve sürüş keyfi ile birlikte daha fazla verimlilik.

*Adaptif hız sabitleme sistemi ile Porsche InnoDrive, bazı ülkelerde sunulmamaktadır.

Ses sistemleri

Müzik dinleme keyfi tek kişilik bir deneyim olmamalı.

Porsche - Ses sistemleri
Ses sistemleri

Müzik dinleme keyfi tek kişilik bir deneyim olmamalı.

Burmester®, BOSE® ve Sound Package Plus ses sistemleri, en iyi işitsel deneyimi sunar. Beş koltuğun tümünde.

Porsche Cayenne Turbo - Burmester® High-End 3D Surround Ses Sistemi

Burmester® High-End 3D Surround Ses Sistemi

Toplam 1.455 watt gücü, 400 watt D sınıfı dijital amplifikatörlü aktif bir subwoofer ile birlikte ayrı ayrı kontrol edilen 21 hoparlörü, iki yönlü merkez sistemini ve 2 , 500cm2 üzerindeki toplam diyafram yüzey alanını tanıtırken lütfen sessiz olun. Özel hava hareketi dönüştürücü tiz hoparlörler, mükemmel kalitede son derece temiz, hoş ve kesintisiz yüksek frekanslı ses üretir.

Tüm hoparlörler kusursuzca konumlandırılmış olup yüksek bas kapasitesine, ses ve şok düzeyine sahiptir. Sonuç, en yüksek ses seviyesinde dahi doğal ve zengin yapılı mekansal ses. Tavan direklerine entegre edilen hoparlörler ve özel bir 3D algoritması ile yaratılan yeni Auro 3D ses deneyimi, özellikle etkileyicidir. Sound Enhancer, sıkıştırılmış veri formatındaki müzik parçalarının kalitesini optimize eder. Kapılardaki Burmester® hoparlörler sayesinde, sistem iç mekanın genel estetiğine de mükemmel uyum sağlar.

Porsche Cayenne Turbo - BOSE® Surround Ses Sistemi

BOSE® Surround Ses Sistemi

BOSE® Surround Ses Sistemi, 14 amplifikatör kanalına ve toplam 710 watt güce sahiptir. Ayrı bir subwoofer ile birlikte 14 hoparlör, sesi dengeli ve hassas bir şekilde üretir. BOSE® SoundTrue® geliştirme teknolojisi, MP3 gibi sıkıştırılmış dosya formatları için gelişmiş ses kalitesi ve dinamiği sunar. Patentli AudioPilot® Ses Telafi Teknolojisi, araç içindeki ortam seslerini sürekli olarak ölçer ve müzik sesini otomatik olarak uyarlar, bu sayede tutarlı bir ses kalitesi korunur.

Sound Package Plus

Standart donanım olan Sound Package Plus harika bir ses üretir: on hoparlör ve toplam 150 watt güç ile. PCM’e entegre edilen amplifikatör, sürücü ve yolcu için iç mekandaki ses düzenini en ideal şekilde uyarlar.

Kişiselleştirme

Porsche Exclusive Manufaktur.

Porsche - Kişiselleştirme
Kişiselleştirme

Porsche Exclusive Manufaktur.

Son derece çeşitli kişiselleştirme seçenekleri sunuyoruz. Küçük birkaç değişiklikten kapsamlı modifikasyonlara kadar.

Porsche Cayenne Turbo - Exclusive Manufaktur

Exclusive Manufaktur

Porsche Exclusive Manufaktur örneklerinden ilham alın ve bunlar gibi sıra dışı otomobillerin nasıl yapılandırılabileceği hakkında ihtiyacınız olan her şeyi öğrenin.

Porsche Cayenne Turbo - Porsche Tequipment

Porsche Tequipment

Aynı zamanda, Cayenne’iniz için özel olarak geliştirilmiş Porsche Tequipment aksesuarları ile otomobilinizi tamamen kendi kişisel tercihlerinize göre yapılandırabilirsiniz.

Birlikte, spor otomobil.

Yeni Cayenne, spor otomobil tutkunlarına nefes kesen bir tarzla daha fazla özgürlük sunuyor. Yarış pisti, yaşam yolunda. Yarış pistinden bir macerapereste, bir aile üyesine ve keyif için çok yönlü bir yol arkadaşına. Yalnız bir sporcudan bir takım oyuncusuna. Performansı, esnekliği ve ayrıcalığı kendi başına yaşamak yerine diğerleriyle paylaşan birisi. Spor otomobil büyüsü, işte o zaman eşsiz bir ortak deneyime dönüşür. Başka bir deyişle: takım sporu bizim tutkumuz.