Ana navigasyon
Modeller
Ana navigasyon
Porsche - Tutku

Tutku

911: 19,7-11,8; 9,0-7,5; 12,9-9,1; 291-212.

Eşsiz spor otomobiller yaratma geleneğimizi sürdürmeyi bir sorumluluk olarak görüyoruz.

Özel olan bir şeyi neden daha özel bir hale getirmiyorsunuz?

Ferry Porsche bir zamanlar şöyle demişti: "Çok sayıda otomobil üretmek yerine çok yüksek kaliteli otomobiller üretmeye daha çok değer veriyoruz." Porsche'de uzun bir tarihi olan bir düşünce şekli. Bugün dahi günlük çalışmalarımızı ifade eden bir felsefe.

Porsche Exclusive Manufaktur'da, bu özdeyişi en büyük ilkemiz olarak benimsiyoruz. Kişisel müşteri taleplerini gerçeğe dönüştürmek, böylece özel araçlar yaratmak hedefiyle. Her tip ve her model için. Özel olan bir şeyi sıra dışı bir şeye dönüştürmek için.

İşçilik

Sanat eseri kadar etkileyici olan ne?
Yaratıcı süreç.

Porsche Exclusive Manufaktur

Porsche - Tutku Porsche - Tutku Porsche - Tutku

İlk günden itibaren en önemli aletlerimiz? Ellerimiz.

Üretim süreci, sofistike bir görevdir. Deri, Alcantara®, karbon, ahşap veya alüminyum gibi değerli malzemelerin kullanılmasının yanı sıra, en önemli varlığımız insan elleridir. En yüksek talepleri genellikle sadece eller karşılar. Deri, boya ve cila uygularken. Keserken ve dikerken, aynı zamanda Porsche Exclusive Manufaktur'da montaj işlemlerini yaparken. Daima zamanında. Başka bir deyişle: büyük bir özen, sabır, konsantrasyon, tutku ve bağlılıkla. İşçilik sanatımızın sonunda daima tutarlı bir bütün oluşturmasının sırrı bu.

Yüksek teknoloji ve işçilik

Birlikte mümkün mü?

Yüksek teknoloji ve işçilik

Birlikte mümkün mü?

Kesinlikle. Spor otomobillerimizi kişiselleştirirken, ahşaptan daha iyisini bulmak zor. Bu doğal malzemenin taneleri, genetik parmak izi gibi. Tamamen benzersiz ve kendine özel bir hikayeyi anlatıyor. Eşsiz bir araç yapmak için daha iyisi olabilir mi? Dünyanın dört bir yanından en iyi ahşap malzemeleri kullanıyoruz. Taklit edilemez, ama mükemmel bir yapıyla. Kusursuz, el işi süreçlerle zarafetle işleyerek. Taşlama, kesme, boyama veya parlatma olsun, daima en üst seviyede hassasiyet gerekir. Eşsiz parçanızın beklentilerinizi %100 karşılaması için.

Mücadeleler

Karşılaştığımız tek mücadele üretim süreci değil.

Sofistike bir üretim süreci, Porsche Exclusive Manufaktur'da gayet sıradan bir olgu. Ama karşılaştığımız tek mücadele bu değil. Müşterilerimiz, sıra dışı olanı arıyor. Ve biz, sıra dışı olanı mümkün hale getiriyoruz. Sıra dışı malzemeler ve üretim süreçleri ile. Örneğin: karbon. Sert ve hafif bir malzeme olan karbon, motor sporları dışında da sınırları zorlama fırsatı sunar. Bu malzemeyi daha zarif hale getirmek de bizim için bir ilham kaynağı: altın renkli metal iplerle. Uzun zaman boyunca, bunun mümkün olmadığı düşünülüyordu. Ama bu, sadece mücadeleyi çekici yapan bir şey.

Tasarım özgürlüğü

Tekerleği kişiselleştirmek için yeniden icat etmeniz gerekmez.

Tasarım özgürlüğü

Tekerleği kişiselleştirmek için yeniden icat etmeniz gerekmez.

Ama özel bir şey kazandırmak için yüksek seviyede işçilik becerisi gerekir: karakter. Ve bunu siz belirliyorsunuz. Örneğin, jant yüzeyi için resmi teklif yelpazesinin dışında bir tasarım seçerek. Tekerlekleri Porsche Exclusive Manufaktur'da söküyoruz. Ardından, kendi lastik merkezimizde lastikler jantlardan ayrılıyor. Yalnızca bundan sonra jant rengini kazanıyor; bu da el işiyle. Çünkü kişisel zevk, kişisel bir yorum da gerektirir.

Detaylara özen

Büyük resim nasıl elde edilir:
detaylara özen göstererek.

Porsche Exclusive Manufaktur

Porsche - Tutku Porsche - Tutku Porsche - Tutku

Kişilik ve karakter. Her detayda.

Müşterilerimizin istekleri ayrıcalıklıdır ve kitlelerinkinden üsttedir. Bu istekleri nasıl karşılıyoruz? Her bir çalışanın deneyimi ve tutkusuyla. Bunu her detayda hissedebilirsiniz. Sıra dışı örneklerin yaratılmaya devam etmesinin nedeni, bu tutkudur: tamamen müşterilerimizi yansıtan araçlar. Kişilik ve karakter dolu. En önemli görevleri: kendi yollarını izlemek. Ve burada, bu yol genellikle bir yaprak kağıt üzerinde bir çizgiyle başlar ve daha sonra harika bir şeye dönüşür.

Standart

A harmonised image. Her detayda.

Standart

A harmonised image. Her detayda.

En yüksek standartlara sahipseniz, mükemmel bir büyük resim için en küçük detaylara dahi özen gösterirsiniz. Bu, bizi müşterilerimize bağlıyor. Çünkü detaylara çok hassas bir özen gösteriyoruz. Deri malzemelerimizi 0,3 mm - 0,4 mm kalınlığa kadar inceltiyoruz: yalnızca en küçük bileşenler için. Almanya ve Avusturya'dan gelen ve en katı kriterlere göre seçilen en iyi derileri kullanıyoruz. Sonuç? Yüzey dengesizlikleri olmadan, maksimum doğallık. Özel dokunuş? Çalışanlarımız, terzilik, ayakkabıcılık ve iç tasarım alanlarındaki uzmanlıklarını bir araya getirir. Mükemmel bir büyük resim için. Her detayda.

Sonuç. Milimetrenin yüzde birine kadar mükemmellik.

Her müşterinin karakteri eşsizdir. İstekleri de öyle. Peki bunun bizim için anlamı ne? Sunduğumuz çeşitli seçenekler. Bunun için yüzden fazla deri ve iplik rengiyle övünebiliyoruz. Bunları işlerken, bizim için bir iddia her zaman geçerli: milimetrenin yüzde birinde dahi kusursuzluk.

Hassasiyet ve kişisel tasarım, bize özgü özellikler arasında. Bu, özellikle ticari markamız için geçerli: Porsche arması. Onu en etkili şekilde gösterebilmek için, işlerken çok özel bir özen gösteriyoruz. Çünkü her deri parçası, rengi ve kalınlığı nedeniyle birbirinden farklıdır ve farklı işlenmesi gerekir. Çalışanlarımız, tüm koşulları özel olarak hazırlar: sıcaklık, kuvvet ve işleme süresi. Dolayısıyla her arma, sizin gibi özel bir statüye sahip olur.

Gelenek ve yeni yollar

Güzellik, bir düşüncenin peşindeyken daha da güzeldir.

Porsche Exclusive Manufaktur

Porsche - Tutku Porsche - Tutku Porsche - Tutku

Daima bu geleneğe bağlıyız: sürekli gelişim.

Müşterilerimiz, farklı şeylerin çeşitliliğinden ilham alır. Ve daima yeni fikirler üretir. Tutarlı ilerlemeyi de benimsiyoruz. Bu nedenle, Porsche Design Studio ile yakın işbirliği içinde çalışıyoruz. Ama aynı zamanda, Weissach'taki Porsche mühendisleri ile birlikte.

Daima kusursuzluğun peşindeyiz; bu, geleneğimizin bir parçası. Bu nedenle, genel bir konsepte hizmet verecek ürünler geliştiriyoruz: sizin kişisel spor otomobiliniz. Hayatta her şey iyi görünmekten ibaret değildir. Parlak fikirler ve en yüksek kalite talebi de bizim için çok önemli. Dün olduğu kadar, yarın da.

Kurumsal felsefe

Tüm geliştirme sürecinde ayrıcalıklı kalite bize eşlik eder.

Kurumsal felsefe

Tüm geliştirme sürecinde ayrıcalıklı kalite bize eşlik eder.

İlk çizimden son teste kadar, tüm geliştirme sürecinde ayrıcalıklı kalite bize eşlik eder. Bizim için, odak noktası sadece tasarım ve estetik değildir. Mühendislik becerilerimiz de önemlidir. Örneğin, Aerokit 911 Turbo. Weissach'ta, hem Porsche Geliştirme Merkezi hem de pistte kapsamlı testlere tabi tutuldu. Önemli test tezgahı: sekiz metre çapıyla yüksek teknolojili rüzgar tüneli, 300 km/h hıza kadar rüzgar üretebilir. Dolayısıyla, bir spor otomobil için gerçekçi test koşullarını yaratabilir. Aerokit 911 Turbo, her açıdan gerçek bir yenilik. Yanal kanatçıklara sahip bir ön rüzgarlığın yanı sıra, sabit kuyruklu ve ayrılmaz yan kanatçıklara sahip tamamen yeni bir arka kapak yapısını kapsar. Aerokit 911 Turbo, hava akış açısıyla ayarlanabilen açılabilir arka kanadı tamamlar. The art of Porsche engineering in every part. And in the same mould.

Kişiselleştirme ve aksesuarlar

Porsche - Eşsizlik
Eşsizlik
Porsche - Kişilik
Kişilik
Porsche - Car Configurator
Car Configurator
Orijinal Porsche Tequipment Aksesuarları
Orijinal Porsche Tequipment Aksesuarları