Porsche Elegancija paprastume.

Elegancija paprastume.

Connect
Perskaitysite per: 3 min
06.01.2019

Stefanas Bräutigamas jį sutikusiems sukelia ramaus, atsipalaidavusio žmogaus įspūdį. Tačiau jau vien matant jo darbus dizaino srityje ir gausybę tarptautinių apdovanojimų galima nuspėti, jog ramybe dvelkianti išorė slepia aistrą greičiui. Norėdami tai tiksliau išsiaiškinti, susitikome su dizaineriu jo gimtajame mieste Hamburge ir paprašėmesu naujuoju „Porsche“ modeliu „992 Carrera S“ išbandyti „Connect“ paslaugas.

Vizualus įkvėpimas. Stefanas Bräutigamas rengia iliustracijas „nuotaikų lentai“ taip dizaino komandai perduodamas savo vaizduotės idėjas.

„Esu „Porsche“ entuziastas nuo vaikystės.“

Su Stefanu Bräutigamu po pietų susitinkame puodelio kavos iš jo mėgstamos skrudyklos. Jis pakvietė mus apsilankyti jo dizaino agentūroje, kuri įsikūrusi raudonų plytų pastate Hamburgo Ottenseno rajone, kur atšiaurus pramoninis Hanzos žavesys sujungiamas su šiuolaikiniu interjeru. Vienas iš agentūros „Bräutigam & Rotermund“ įkūrėjų bei bendrasavininkių savo aistrą pavertė profesija. Jo misija – įtikinamu dizainu padėti didinti prekės ženklų atpažįstamumą. Praėjus dvejiems metams po įkūrimo, jo ir partnero vadovaujamą agentūrą įtakinga Vokietijos organizacija „Art Directors Club“ išrinko geriausiu 2014-ųjų metų debiutu. Tarp šiuo metu įgyvendinamų projektų yra firminio stiliaus sukūrimas vienam didžiausių Europos klubų festivalių „Reeperbahnfestival“.

Kas jam teikia įkvėpimą? Puikias savybes kelyje demonstruojantys sportiniai automobiliai iš Zuffenhauseno. Labiausiai jis džiaugiasi savo 1992 m. juodos spalvos modeliu „964 C2“, kuris yra tobulas vaikystės svajonių automobilis. Todėl šiandien jis beveik nebando nuslėpti džiaugsmo, kad laukia galimybės išbandyti naująjį „992 Carrera S“ su „Porsche Connect“. Matydami, kaip Hamburgo dangų nuskaidrina saulė, žinome, kad metas lipti į automobilį. Jo išmaniajame telefone ką tik įdiegta „My Porsche App“ programėlė tuoj susijungs su sportiniu automobiliu.

Atsikratyti streso ir pasisemti įkvėpimo Stefan Bräutigam užsideda saulės akinius ir įlipa vidun. Laukia pasivažinėjimas Hamburgo gatvėmis. Prieš pradėdamas kelionę, savo mobiliajame telefone įdiegtą „My Porsche App“ programėlę jis sujungia su automobiliu ir susitikimų kalendoriuje pažymėtą tikslą perkelia tiesiai į ryšių valdymo sistemą PCM. Vartotojo sąsaja greitai ir intuityviai paklūsta skaitmenines technologijas įvaldžiusiam dizaineriui. Jis nusišypso – liko greitai peržiūrėti orus, aišku, tą darant tiesiogiai automobilio ryšių valdymo sistemoje PCM. Jo, kaip gyvenančio Hamburge, nestebina pabjuręs oras. Bet šiandien mums šypsosi sėkmė – dangus giedras.

Pajudėjus, apima jausmas, kad tai – jo miestas. Beveik kiekvienas kampelis jam asocijuojasi su istorijomis ir prisiminimais. Vakarėliai, parodos, koncertai, ramios akimirkos parkuose prie Elbės ir begaliniuose uosto rajono toliuose. Kupinas susižavėjimo jis rodo į naujai išdygusį pastatą, už kurio jo žvilgsnis iki šiol nebuvo užkliuvęs. Čia, Hamburge, jam patinka gyventi kartu su šeima, o šį jausmą dar labiau sustiprina puikūs santykiai su vietos bendruomene. Jis dažnai lankosi „Porsche“ renginiuose, tradiciniu ir elektroniniu būdais susitinka su kitais entuziastais, ypač su #heckcrew. Apie tai, kad geras automobilių dizainas jam ne tik patinka, bet ir yra įaugęs į jo kraują, galima spręsti iš įrašų jo „Instagram“ paskyroje, kurioje jis dažniausiai kelia įgudusia akimi pastebėtus sportinius automobilius. Tuo tarpu mes aptinkame dar vieną talentą. Jis puikiai jaučia posūkius ir tiksliai žino, kada gali atsipalaidavęs sklęsti kruiziniu greičiu ir kada grakščiai paspausti greičio pedalą.

„Dirbdamas dizainerio darbą, esu, savaime suprantama, atviras inovacijoms, todėl man buvo labai įdomu išbandyti, kaip veikia „Porsche Connect“ paslaugos.“

Sustojame su „911“ vienoje jo mėgstamiausių vietų Hamburgo aukštutiniame uoste, kur ketiname padaryti nuotrauką atsiminimui. Pakeliui jis spėja mums išaiškinti skirtingus gatvės menininkų stilius, kurie paliko savo pėdsakus ant senųjų pramoninių pastatų fasadų Elbės krantinėje. Po to kelias veda atgal į agentūrą. Trumpam pasiliekame, kad aptartume prabėgusią dieną. Jo nuomone, „Porsche“ su „Connect“ paslaugomis pavyko tobulai įgyvendinti skaitmenizaciją ir taip palengvinti vairuotojų gyvenimą: mažiau streso spūstyse, puiki informacija apie automobilio sąnaudas ir būklę bei galimybė bet kuriuo metu klausytis mėgstamų dainų iš gausių muzikinių grojaraščių. Kaip tik savo darbe Stefanas Bräutigamas stengiasi naudoti pažangius įrankius, palengvinančius kasdienybę, todėl naujasis „992 Carrera S“ su „Connect“ paslaugomis visiškai atitinka jo poreikius. Atriedėjęs į agentūros automobilių stovėjimo aikštelę, jis sustoja šalia savo klasikinio modelio, išlipa ir paeiliui nužvelgia abu automobilius, kuriuos skiria trys automobilių istorijos dešimtmečiai. Gerai, kad dabar jam nereikia apsispręsti.

Porsche“ DNR patobulinimai yra akivaizdūs. Taip pat labai įdomu stebėti jo skaitmenizacijos lygį. Programėlės tampa kasdienybės dalimi ir iš tiesų palengvina gyvenimą.“

„Man labai patinka gyventi Hamburge. Jaučiuosi nepaprastai gerai, nes čia aptinku gausybę kontrastų. Nepaisant to, čia viskas kuo puikiausiai tarpusavyje dera. Tai man suteikia įkvėpimo.“