Porsche Realiuoju laiku Berlyne.

Realiuoju laiku Berlyne.

Connect
Perskaitysite per: 5 min
03.01.2019

Alina Knott. Jai patinka jėgos, greičio ir estetikos derinys. Menininkės Alinos Knott nuomone, joks kitas automobilis taip tvirtai nesujungia šių savybių kaip „Porsche“. Atvykę automobiliu „Porsche 718 Boxster GTS“, pasitikome ją prie asmeninės tapybos studijos šalia Dianasee ežero ir paprašėme mums parodyti „savo“ Berlyną. Be sostinės atributų – tik pagal navigacijos sistemą su informacija apie eismo sąlygas realiuoju laiku.

Kairėje rankoje ji laiko dažų paletę, didelė raudonų dažų dėmė puikuojasi ant išdžiūvusių tamsiai mėlynų dažų. Šiandien jai liko sudėlioti paskutinius potėpius ant paveikslo, kuriame mėlyname fone pavaizduotas raudonas „Porsche 911“. „Vienu metu visada tapau kelis paveikslus, nes atskiri aliejinių dažų sluoksniai labai lėtai džiūsta“, – paaiškina Alina Knott, vilkinti baltutėlius drabužius.

Šalia jos nuolat sukiojasi 14 metų čihuahua veislės kalytė Dauphine. „Mano idėjoms būtina disciplina ir ramybė. Kai tapau, negaliu nieko klausytis ir apie nieką galvoti. Atrodo, tarsi persikelčiau į kitą dimensiją. Stovėdama prie drobės, prarandu laiko pojūtį“, – dėsto 44 metų moteris ir priglaudžia teptuką prie 911 šoninio statramsčio. Atsiranda sodri raudona linija, į kurią menininkė įmaišo šiek tiek juodų dažų – jai svarbūs šviesos atspindžiai ir krintantys šešėliai. Sulaikiusi kvėpavimą, ji vienu lietimu nutapo durų kraštelį. Tuomet žengia keletą žingsnių atgal, tris, galbūt keturis metrus. Ir nusišypso.

„Nors žinau, kaip nuvykti pas draugus (...), bet per pietus eismas labai intensyvus, todėl džiugu, kad realiuoju laiku gausiu informaciją apie eismo sąlygas ir galėsiu išvengti spūsčių.“

Važiavimas su skaitmeniniu asistentu. Ji išskuba į terasą ir pro didžiulį langą žiūri į paveikslą. Trumpai žvilgtelėjusi į kitą pusę, Knott giliai atsidūsta, pasižiūri į Dianasee ežerą, kurio paviršius toks ramus, tarsi menininkė ir ežeras būtų susitarę dėl laiko paveikslui tapyti. Pasičiupusi pagyvenusią kalytę, ji žengia iš ateljė, jos susitikimų tvarkaraštis šiandien yra kaip niekada užpildytas. Kurfürstendamm gatvėje įsikūrusioje parduotuvėje „Porsche Design Store“ ji susitinka su draugu, kuris pageidauja būti vadinamas tiesiog Ole. Jis vairuoja „Porsche 911“ modelį „930 Turbo“. Knott nutapytą paveikslą su šiuo retro automobiliu jis pakabino įmonės patalpose. Vėliau ji susitinka su Gregor Andréewitch, viešbučio „Waldorf Astoria“, kuriame nuo gegužės puikuosis keletas jos darbų, generaliniu direktoriumi. Vakare kartu su savo vyru Jens ji planuoja apsilankyti Berlyno valstybinėje operoje, bet apie viską iš eilės. Dabar lieka įlipti ir susipažinti su „Porsche“ skaitmeniniu pasauliu.

Porsche“ kaip gyvenimo būdo išraiška. Kasdieniame gyvenime Knott vairuoja „Porsche 911 Carrera 4 GTS“, su kuriuo ne tik sukasi miesto gatvėmis, bet ir mielai išrieda į lenktynių trasą. Iki šiol jai dar neteko vairuoti „Boxster“ modelio, todėl jos „Porsche Drive“ suteikė šį automobilį, kad menininkė galėtų šiandien išbandyti keletą „Porsche Connect“ funkcijų. Iš programėlės „My Porsche App“ ji išsiunčia savo numatytus susitikimus bei kelionės tikslus į „Porsche 718 Boxster GTS“. „Kelią pas savo draugus iki „Porsche Design“ ir „Waldorf Astoria“ aš žinau, bet per pietus eismas labai intensyvus, todėl džiugu, kad realiuoju laiku gausiu informaciją apie eismo sąlygas ir galėsiu išvengti spūsčių“, – dėsto iš Ukrainos kilusi menininkė. Ji paliečia jutiklinį ekraną ir internete ieško restorano, įsikūrusio tarp parduotuvės „Porsche Design“ ir viešbučio „Waldorf Astoria“. Ne, laiko pietauti šiandien nėra, daug svarbiau atrasti naujų vietų, pasisemti žinių ir išbandyti programėlės „My Porsche App“ galimybes. Po kelių minučių Knott sėdasi į „718 Boxster GTS“ ir sujungia „My Porsche App“ su „Porsche“ komunikacijos valdymo sistema (PCM).